Doradcy Terenowi Zadłużenia

Skuteczny sposób na odzyskanie należności

odzyskanie nalezności

Kiedy znaleźliśmy się w kłopotliwej sytuacji, że nie potrafimy odzyskać swoich długów zacznijmy działać w sposób profesjonalny, a mianowicie wyślijmy dłużnikowi wezwanie do zapłaty. Jest to podstawowy krok w stronę odzyskiwania długu. Wezwanie powinno zostać wysłane listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Jeśli nasz dłużnik nie zareaguje na nasze wezwanie, wyślijmy mu kolejne z tym, że przedprocesowe.

Odzyskamy swoje należności dzięki windykacji

Zanim jednak zdecydujemy się na windykatora przemyślmy sprawę czy będzie nam się to opłacało. Dlaczego? Zaangażowanie windykatora w sprawę jest proporcjonalne do spodziewanych przychodów. Jak wiadomo, wynagrodzeniem windykatora przeważnie jest prowizja od odzyskanych należności. Wynosi ona średnio od 5 do 25 procent. Nie zapominajmy również o trudnych dłużnikach, którzy celowo utrudniają spłatę. W takiej sytuacji koszty odzyskania wierzytelności rosną, bo windykatorzy częściej telefonują i odwiedzają dłużników oraz korzystają z płatnych usług detektywów. Warto więc może zdecydować się na komornika.

Kiedy dłużnik nie odpowie na nasze wezwania skierujmy sprawę do sądu, ten wyda nakaz zapłaty, który będzie podstawą ku temu by wszcząć procedurę egzekucyjną. A z komornikiem już nie ma żartów. Dlaczego? Bowiem różnica między windykatorem a komornikiem jest spora. Windykator to osoba, która powinna z dłużnikiem negocjować, komornik wcale nie musi tego robić. Profesjonalista wie, jak postępować, by skutecznie i szybko ściągnąć należności swojego klienta. Zaufajmy więc zawodowcom, dla których odzyskiwanie należności to chleb powszedni. Czasem warto stracić trochę pieniędzy aby odzyskać długu niż machnąć ręką na swego dłużnika, który jest zdania, że niczego złego nie zrobimy.