Category Archives: Windykacja

Windykacja

Czym jest windykacja?

Published by:

rozmowa

Słowo windykacja nie wzbudza pozytywnych skojarzeń. Zadłużenie bywa tematem wstydliwym, o którym nie lubimy rozmawiać nawet z najbliższymi. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas może wpaść w długi, dlatego warto wiedzieć, czym tak naprawdę jest windykacja i dlaczego nie należy się jej obawiać.

Continue reading

Windykacja

Windykacja miękka i twarda

Published by:

Wierzyciel może powierzyć zaległe należności firmie windykacyjnej

Firma windykacyjna jest przedsiębiorstwem zajmującym się dochodzeniem w imieniu wierzycieli roszczeń od ich dłużników. Powierzając firmie windykacyjnej sprawę zaległych należności, dajemy jej upoważnienie do występowania w naszym imieniu do podmiotu zalegającego nam z zapłatą.

Continue reading

Windykacja

Jak rozmawiać z firmą windykacyjną – kilka porad

Published by:

dolary

Gdy ktoś wpadnie w zadłużenie to obawia się listów z firmy windykacyjnej. Dlatego też nie warto jest unikać kontaktu z tego rodzaju firmami, ponieważ mogą się okazać dla nas niesamowicie korzystne. Przede wszystkim,mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że jednak można liczyć na pomoc z ich strony. Zysk firm windykacyjnych  jest uzależniony od tego, czy uda im się odzyskać dane pieniądze.

Continue reading

Windykacja

Prawa komornika a prawa windykatora

Published by:

komornik

Wielu przedsiębiorców wręcz śmieje się w twarz osobom, którym są dłużne. Zwłaszcza, jeśli słyszą, że sprawa nie trafi od razu do komornika, ale najpierw przejdzie przez firmę windykacyjną. Przez pierwszych kilka lat od pojawienia się firm windykacyjnych na rynku nie było wiadomo, do czego mają one prawo, więc dłużnicy lękali się windykatorów. Później, gdy ogłoszono, że windykator nie jest komornikiem, osoby zadłużone zaczęły śmiać się z takich funkcji. Jak się jednak okazuje, radość ta nie jest do końca uzasadnioną.

Continue reading

Windykacja

Windykator i windykacja – kiedyś a dziś

Published by:

windykator

Dawniej, słysząc o jakiejkolwiek obecności windykatorów w swoich interesach, Polacy bardzo denerwowali się. Firma windykacyjna związana jest mocno z potrzebą odzyskiwania długów finansowych, a także innych. Windykator nie jest jednak tożsamy z urzędem komornika. Komorni działa przy prawie każdym sądzie rejonowym. Owszem, zadaniem obu panów jest ściąganie należności, jednak kompetencje obu nieco różnią się. Należy jednak pamiętać, że nie należy bagatelizować obu funkcjonariuszy?

Continue reading