Oszczędności

Jak zaoszczędzić na wakacje?

maldives

Pieniądze na wakacyjny wyjazd  nie zawsze łatwo jest odłożyć. Często bywa tak, że bieżące wydatki nie pozwalają zaoszczędzić satysfakcjonującej kwoty, więc wyjazd mus być okrojony – rezygnuje się z jego długości lub zmienia miejsce pobytu na bliższe i tańsze. Dobrym pomysłem na zabezpieczenie środków przed wydaniem i dodatkowe zarobienie może być lokata wakacyjna, oferowana klientom nawet bez konieczności zakładania konta w danym banku.

Kto może założyć lokatę?

Ta oferta skierowania jest do każdego, kto chciałby ulokować na wysokim oprocentowaniu pewną kwotę pieniędzy. Zwykle banki same wyznaczają zakres, w jakim powinna mieścić się lokowana kwota. Niekoniecznie trzeba posiadać konto w baku – można ją założyć online, przez telefon a także podczas wizyty w banku. Jest to bardzo dobra opcja dla tych osób, które chciałyby podnieść swój wakacyjny, wyjazdowy budżet bez konieczności brania nadgodzin lub dodatkowej pracy.

Jak działa taka lokata?

Lokata wakacyjna jest wysoko oprocentowana, a czas jej trwania – bardzo krotki. Dlatego też bardziej opłaca się ulokować na niej wyższą sumę pieniędzy. Jednak nawet umieszczony tysiąc złotych może pracować na odsetki, które przełożą się na dodatkowe kieszonkowe. Czas trwania lokaty kończy się wraz z początkiem wakacji i dopiero wtedy można wypłacić pieniądze. Wcześniejsze ich wypłacenie skutkuje utratą całych zebranych zysków, więc warto rozważyć to, decydując się na lokatę wakacyjną. Środki będą unieruchomione przez cały okres jej trwania.

 

Założenie lokaty wakacyjnej może przynieść korzyści także tym klientom, którzy mają problem z oszczędzaniem gotówki. Niemożność wypłacenia środków przez upływem czasu trwania lokaty sprawia, że oszczędzanie staje się łatwiejsze.