News

Jak zostać rentierem?

sąsiad

Myślę że każdy z nas chociaż raz pomyślał sobie „jak dobrze byłoby nie pracować i wzbogacać się z tego co już mam”. Czy to jest możliwe? Oczywiście że jest, wystarczy zostać rentierem.

Kim jest rentier?

Rentier to osoba, która żyje z otrzymywanych zysków z posiadanego przez siebie majątku, może to być czynsz z wynajmu posiadanych przez siebie nieruchomości, odsetki z wielkiej lokaty czy też innego źródła stałego dochodu.

Jak zostać rentierem?

Pierwszym krokiem do zostania rentierem jest obliczenie sobie dokładnie, jaki roczny przychód będzie wystarczający do zaspokojenia wszystkich kosztów życia, czyli mieszkania, ochrony naszego zdrowia, jedzenia i tego typu rzeczy.
Masa ludzi w dzisiejszych czasach nie posiada świadomości, że bycie rentierem często nie jest tym samym co bycie bogaczem który może zrealizować każdą swoją zachciankę. Najczęściej jest to sytuacja, w której chcemy rzucić prace i racjonalizować wszystkie wydatki, by pieniędzy starczyło na utrzymanie życia na jakimś poziomie.

Od czego warto zacząć dążenie do zostania rentierem?
Na sam początek potrzebne będą pieniądze na inwestycje, czy to na lokatę czy też na nieruchomości.

Ile pieniędzy dokładnie trzeba uzbierać?

Przykładowo 656 400 zł wpłacone na 5% lokatę da nam rocznie 32 820 zł, są to przykładowe sumy, wszystko zależy od tego na jaką lokatę będziemy chcieli wpłacić pieniądze i ile pieniędzy rocznie nas będzie satysfakcjonowało.

Czego jeszcze prócz pieniędzy będziemy potrzebowali?

Silnej woli i ciężkiej pracy.
Jeśli startujemy od zera, musimy liczyć się z tym, że zanim będziemy mogli utrzymywać się tylko z zainwestowanych pieniędzy, będzie czekała nas normalna praca, dzięki której zbierzemy niezbędne do inwestycji finanse.