News

Coś optymistycznego – czyli Dzień Informacji Pozytywnej

dip

Już 21 maja obchodzimy ogólnopolskie święto konsumentów i przedsiębiorców – Dzień Informacji Pozytywnej. Z tej okazji Rejestr Dłużników ERIF, inicjator wydarzenia, zaplanował ciekawe atrakcje, które w przyjemnej oprawie przybliżą ideę tego święta.

 

Informacja pozytywna – co to oznacza?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważnym elementem budowania wiarygodności płatniczej są wpisy pozytywne w biurach informacji gospodarczej. Brak negatywnego wpisu jest oczywiście korzystny w oczach banku czy operatora sieci komórkowej, z którą mamy zamiar podpisać umowę. Pełny pogląd na wiarygodność płatniczą daje jednak także obecność w BIG informacji pozytywnych. Wpisy tego typu świadczą o naszej rzetelności i mogą pomóc w wynegocjowaniu atrakcyjniejszych warunków kredytów czy pożyczek.

 

Z tego właśnie powodu inicjator Dnia Informacji Pozytywnej – Rejestr Dłużników ERIF – za główny cel obchodów postawił sobie zachęcanie Polaków do pozyskiwania pozytywnych informacji gospodarczych na swój temat. Pomysłodawca wydarzenia, za pomocą Dnia Informacji Pozytywnej, edukuje Polaków również w tematach związanych z planowaniem własnych zobowiązań finansowych, a co za tym idzie – budowaniem nienagannej historii płatniczej.

 

Atrakcje związane z wydarzeniem

Jedną z atrakcji towarzyszących obchodom Dnia Informacji Pozytywnej (DIP) jest ogólnopolski konkurs. Zadaniem jego uczestników jest stworzenie zabawnego mema (czyli obrazka z podpisem) dotyczącego zarówno pozytywnej informacji gospodarczej, jak i samego DIP. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie: https://infopozytywni.pl/dzien-informacji-pozytywnej-2016/?utm_source=forum&utm_medium=referral&utm_campaign=DIP2016

 

21 maja to również doskonała okazja do sprawdzenia własnej historii płatniczej. W dniu święta wszyscy zainteresowani dowiedzą się, jak uzyskać wpis pozytywny w BIG i poznają wiele praktycznych porad dotyczących budowania rzetelnej historii płatniczej.

 

O organizatorach

Inicjatorem święta znanego pod nazwą Dzień Informacji Pozytywnej jest Rejestr Dłużników ERIF. To instytucja mająca za zadanie gromadzenie, przechowywanie i przekazywanie informacji gospodarczych na temat osób prywatnych i przedsiębiorców. Jest on źródłem informacji zarówno o tych płatnikach, którzy wzorowo wywiązują się ze wszystkich zobowiązań, jak i tych, którzy z różnych powodów zalegają ze swoimi płatnościami.