Category Archives: News

News

Dług na karcie kredytowej? Dowiedz się jak go spłacić!

Published by:

credit-card-851506_1920

Otrzymanie karty kredytowej dla większości osób nie jest żadnym problemem – wystarczy konto w banku i regularne zarobki. Dodatkowe środki na karcie kredytowej mogą być zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanych wydatków czy choroby. Niestety, po osiągnięciu limitu na karcie zdarza się, że spłacenie karty jest trudne. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, żeby szybko spłacić dług na karcie kredytowej?

Regularność kluczem do sukcesu

Środki na karcie kredytowej są odnawialne, co oznacza, że możemy ponownie wykorzystywać je po spłaceniu miesięcznej raty. Właśnie ta cecha kart kredytowych sprawia, że tak wiele osób ma problem z szybkim spłaceniem długu. Kluczem do sukcesu jest regularność, spłacanie co miesiąc niewielkich sum i samokontrola.

Przelew tylko w jedną stronę

Dobrym pomysłem jest ukrycie karty kredytowej i dokonywanie przelewów jedynie za pośrednictwem konta i tylko w jedną stronę, na przykład tuż po wypłacie. Należy przelewać na kartę kredytowej tylko taką kwotę, bez której na pewno możemy obejść się w danym miesiącu. Dzięki temu nie będziemy sięgać po dodatkowe środki tuż przed kolejną wypłatą i szybko spłacimy kredyt.

 

News

Coś optymistycznego – czyli Dzień Informacji Pozytywnej

Published by:

dip

Już 21 maja obchodzimy ogólnopolskie święto konsumentów i przedsiębiorców – Dzień Informacji Pozytywnej. Z tej okazji Rejestr Dłużników ERIF, inicjator wydarzenia, zaplanował ciekawe atrakcje, które w przyjemnej oprawie przybliżą ideę tego święta.

 

Informacja pozytywna – co to oznacza?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważnym elementem budowania wiarygodności płatniczej są wpisy pozytywne w biurach informacji gospodarczej. Brak negatywnego wpisu jest oczywiście korzystny w oczach banku czy operatora sieci komórkowej, z którą mamy zamiar podpisać umowę. Pełny pogląd na wiarygodność płatniczą daje jednak także obecność w BIG informacji pozytywnych. Wpisy tego typu świadczą o naszej rzetelności i mogą pomóc w wynegocjowaniu atrakcyjniejszych warunków kredytów czy pożyczek.

 

Z tego właśnie powodu inicjator Dnia Informacji Pozytywnej – Rejestr Dłużników ERIF – za główny cel obchodów postawił sobie zachęcanie Polaków do pozyskiwania pozytywnych informacji gospodarczych na swój temat. Pomysłodawca wydarzenia, za pomocą Dnia Informacji Pozytywnej, edukuje Polaków również w tematach związanych z planowaniem własnych zobowiązań finansowych, a co za tym idzie – budowaniem nienagannej historii płatniczej.

 

Atrakcje związane z wydarzeniem

Jedną z atrakcji towarzyszących obchodom Dnia Informacji Pozytywnej (DIP) jest ogólnopolski konkurs. Zadaniem jego uczestników jest stworzenie zabawnego mema (czyli obrazka z podpisem) dotyczącego zarówno pozytywnej informacji gospodarczej, jak i samego DIP. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie: https://infopozytywni.pl/dzien-informacji-pozytywnej-2016/?utm_source=forum&utm_medium=referral&utm_campaign=DIP2016

 

21 maja to również doskonała okazja do sprawdzenia własnej historii płatniczej. W dniu święta wszyscy zainteresowani dowiedzą się, jak uzyskać wpis pozytywny w BIG i poznają wiele praktycznych porad dotyczących budowania rzetelnej historii płatniczej.

 

O organizatorach

Inicjatorem święta znanego pod nazwą Dzień Informacji Pozytywnej jest Rejestr Dłużników ERIF. To instytucja mająca za zadanie gromadzenie, przechowywanie i przekazywanie informacji gospodarczych na temat osób prywatnych i przedsiębiorców. Jest on źródłem informacji zarówno o tych płatnikach, którzy wzorowo wywiązują się ze wszystkich zobowiązań, jak i tych, którzy z różnych powodów zalegają ze swoimi płatnościami.

 

News

Inwestycje krótkoterminowe

Published by:

inwestycje

W tych czasach obrót gotówki stanowi bardzo ważną część ludzkiego życia. Wiele ludzi zastanawia się jak pomnożyć swoje pieniądze i zastanawia się nad ich inwestowaniem. Jedną z możliwości są inwestycje krótkoterminowe. Jest to inwestowanie w aktywa, które mają termin wymagalności krótszy niż 12 miesięcy, albo przeznaczone są do obrotu przez 12 miesięcy od ich zakupu.

Continue reading

News

Umowa przedwstępna – co to takiego?

Published by:

umowa

Na gruncie prawa cywilnego można się spotkać z pojęciem umowy przedwstępnej. Występuje ona w szczególności w przypadku obrotu nieruchomościami, ale jest ona także stosunkowo często stosowana przy zakupie samochodu, świadczeniu różnego rodzaju usług czy też przy załatwianiu spraw pracowniczych związanych z przyjęciem do pracy.

Continue reading

News

Jak wziąć kredyt – 4 złote porady

Published by:

business-740077_1280

Otaczające nas reklamy zachęcają do  szybkich i tanich pożyczek, nawet najdrobniejszych kwot. Czasami jest to konieczność i nie mamy innego wyjścia. Dzięki temu możemy podreperować domowy budżet. Ale zdarza się i tak, że jest to tylko chwilowa, nieprzemyślana potrzeba, bez której moglibyśmy sobie poradzić. Jeśli jesteś pewien, że w obecnej sytuacji potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, koniecznie przeczytaj kilka porad, jak wziąć kredyt.

Continue reading

News

Dzień Informacji Pozytywnej – Bieg Firmowy – Konkurs

Published by:

bieg

Już 16 maja we Wrocławiu odbędzie się trzecia edycja Biegu Firmowego. Ta coroczna inicjatywa jest organizowana przez Fundację Everest i za każdym razem skupia dziesiątki małych i większych firm z  Dolnego Śląska. Główną ideą biegu jest pomoc w leczeniu i rehabilitacji chorych oraz niepełnosprawnych dzieci. Ponadto impreza promuje aktywny styl życia i zdrową  rywalizację pomiędzy uczestnikami. Po raz kolejny w inicjatywę tę zaangażowana jest także Grupa KRUK wraz z należącym do niej Rejestrem Dłużników ERIF. W tym roku KRUK został oficjalnym Złotym Sponsorem imprezy, a Rejestr przygotował z tej okazji m.in. lokalny konkurs „Uśmiech proszę!”. Na imprezie zostanie udostępniona fotobudka, w której będzie można zrobić sobie pozytywne zdjęcie i wziąć udział w konkursie. Więcej informacji pod linkiem: http://bit.ly/Bieg_firmowy