Doradcy Terenowi

Co zrobić gdy zadzwoni firma windykacyjna?

windykacja

Z windykacją mamy do czynienia na co dzień. Nikogo już nie dziwi fakt, że do kogoś przyszedł lub zadzwonił windykator. Windykacja to zjawisko dosyć upowszechnione, na które panuje społeczne przyzwolenie. Dlaczego?

Windykacja naszych czasów

Otóż coraz więcej ludzi zakłada, że jeśli nie będą spłacać swoich zobowiązań najwyżej odwiedzi ich windykator, który i tak niewiele może w porównaniu do komornika. Nic bardziej mylnego, bowiem skuteczna windykacja to ściąganie długów specjalistycznymi sposobami. Skończyły się czasy, że byliśmy zastraszani przez windykatorów, którzy niejednokrotnie używali szantażu lub uciekali się do bardziej radykalnych sposobów zdobycia długu. Dzisiaj wierzyciel, który ma na karku windykację może czuć się swobodnie, ale do czasu. Dopóki spłaca swoje zobowiązanie windykacja jest przyjazna dla niego. Nieco inaczej sprawa wygląda, jeśli unikamy nie tylko płacenia ale i kontaktu z pracownikiem windykacji. Wtedy rodzi się problem, który może skutkować poważnymi konsekwencjami

Dzwoni windykator, co dalej?

Kiedy windykator dzwoni natarczywie, często chcąc mieć święty spokój po prostu nie odbieramy jego telefonów. Jakież nasze zdziwienie, kiedy zapuka do naszych drzwi i będzie chciał porozmawiac o naszym zadłużeniu. Co w takiej sytuacji zrobić? Na pewno nie panikować. Windykator to tylko człowiek, z którym można się dogadać. Trzeba tylko chcieć i pokazać mu nasze szczere intencje. Zaproponujmy mu spłatę w wygodnych dla nas ale regularnych ratach. Nie unikajmy spłacania, bo to tylko pogorszy naszą sytuację. Unikniemy przez to sprawy w sądzie, a co za tym idzie egzekucji komorniczej. Pamiętajmy, że z windykatorem można pójść na układ, trzeba go tylko traktować poważnie i wykazać się szczerymi zamiarami wobec płacenia swoich długów. Szanująca się firma windykacyjna na pewno pójdzie naprzeciw naszym prośbom.