Tags:
Ciekawostki

Najbardziej opłacalne zawody finansowe

pieniądze

Kariera w świecie finansów to jeden z najlepszych wyborów dla osób, które chcą dobrze zarabiać. Warunkiem jest tutaj ukończenie odpowiednich studiów, umiejętności miękkie oraz, w niektórych przypadkach, wybór specjalizacji. Poniżej lista związanych z finansami zawodów, które najbardziej opłaca się wykonywać.

Analityk finansowy

Analityk finansowy to osoba odpowiedzialna za sprawowanie nadzoru nad budżetem. Tego rodzaju stanowisko jest niezbędne w dużych przedsiębiorstwach, gdzie kontrola poprawnej realizacji budżetu jest niezbędna. Do wykonywania zawodu należy ukończyć studia na wydziale związanym z ekonomia i finansami, posiadać pewne doświadczenie lub wiedzę z zakresu controllingu. Średnie zarobki na tym stanowisku kształtują się na poziomie 5,5 tysięcy złotych miesięcznie.

 

Makler

Makler to osoba zajmująca się pośredniczeniem w transakcjach kupna-sprzedaży dotyczących rzeczy o wyższej wartości. Pracuje dla danego biura maklerskiego i kontroluje transakcje jego klientów. Do wykonywania tego zawodu należy zdać egzamin na maklera. Preferowane jest wyższe wykształcenie z dziedziny finansów, znajomość języka obcego oraz takie cechy osobowości jak spostrzegawczość i zdolność analitycznego myślenia. Pensja wzrasta razem ze zdobywanym doświadczeniem, dlatego średnie zarobki wynoszą około 6 tysięcy złotych miesięcznie.

 

Doradca finansowy

Doradca finansowy jest odpowiedzialny za udzielanie porad osobom, które chcą ulokować finanse i skorzystać z oferty danego banku, firmy ubezpieczeniowej lub innej instytucji finansowej. W tej pracy liczą się głównie wysoce rozwinięte zdolności komunikacyjne, umiejętność perswazji oraz empatia. Wysokość pensji zależy od liczby klientów, jednak średnia w tym zawodzie wynosi 4-5 tysięcy złotych na miesiąc.

Jak widać, wykonywanie zawodu związanego z finansami pozwala nam na osiągnięcie wysokich zarobków, a oprócz tego możemy liczyć na premie i dodatkowe benefity.