Ciekawostki

3 powody, dla których powinieneś sprawdzić biuro podróży

garda-202065_1280

Marzysz o idealnych wakacjach, ale boisz się, że trafisz na nieuczciwego touroperatora. To zupełnie naturalne – według danych Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. łączne zadłużenie biur podróży wpisanych do jego bazy sięgnęło na początku czerwca aż 2,8 mln zł. Co zrobić, żeby nie trafić na taką firmę? Zanim zdecydujesz się na daną ofertę, sprawdź biuro podróży, z którym zamierzasz podpisać umowę. Przeczytaj o najważniejszych korzyściach, jakie z tego wynikają.

 

Inwestycja we własne bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych powodów, dla których powinieneś skontrolować touroperatora, jest własne bezpieczeństwo. Wyjeżdżając na wakacje, marzymy o spokojnym wypoczynku. Nikt przecież nie chce doświadczyć niemiłych niespodzianek w postaci gorszych warunków pobytu niż te obiecane przez organizatora wypoczynku.

Jak tego uniknąć? Sprawdź biuro podróży w rejestrze dłużników. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zaczynasz współpracę z rzetelną i godną zaufania firmą.

Unikanie nieuczciwych firm

Najczęstsze problemy spowodowane przez nieuczciwe biura podróży wynikają z:

  • Braku wpisu do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych – jeśli touroperator nie może pochwalić się takim wpisem, oznacza to, że działa nielegalnie;
  • braku ubezpieczenia;
  • niejasnych warunków dotyczących poinformowania podróżnych o odwołaniu wyjazdu przez biuro.

Współpraca z najlepszymi

Najlepszym sposobem na uniknięcie takich nieprzyjemnych niespodzianek jest po prostu wybór firmy, która dba o swoich klientów. Skontrolowanie touroperatora w rejestrze dłużników jest inwestycją we własne bezpieczeństwo i powinno być standardem przy planowaniu wakacji. Sprawdź biuro podróży, a wakacyjną podróż spędzisz tak, jak sobie wymarzyłeś.