Category Archives: Ciekawostki

Ciekawostki

Czym są inwestycje rzeczowe?

Published by:

philosophy-569355_1280

Inwestycja rzeczowa to w ogólnym ujęciu rodzaj inwestycji, której obiektem nie są finanse. Innymi słowy, celem naszego zakupu są dobra materialne, takie jak urządzenia lub nieruchomości. Mogą to być również przedmioty nienamacalne, takie jak patenty oraz wiedza danego specjalisty. Inwestycją rzeczową są jak najbardziej wszelkiego rodzaju zakłady oraz fabryki, które maja przynieść inwestorowi spodziewany zysk.

Continue reading

Ciekawostki

O wykluczeniu społecznym podczas Dnia bez Długów

Published by:

szkolenie

Jak pomóc osobom zadłużonym? W jaki sposób utrata pracy wpływa na pogorszenie sytuacji materialnej? Na te i wiele innych pytań, będą odpowiadali uczestnicy konferencji pod tytułem „Bezrobocie i zadłużenie – przyczyna czy skutek?”, która odbędzie się w Poznaniu, w budynku Nobel Towers przy ul. Dąbrowskiego 77a. Spotkanie zaplanowano na 17 listopada, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia bez Długów. Już po raz siódmy przedstawiciele Grupy KRUK, największej firmy windykacyjnej w Polsce, we współpracy ze Stowarzyszeniem Program Wsparcia Zadłużonych, będą mówić o sytuacji osób zadłużonych w Polsce. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ciekawostki

Kiedy rodzic może podać dziecko o alimenty?

Published by:

sąd

Alimenty stanowią obowiązkowe i regularne, wypłacane przez osoby fizyczne innym osobom fizycznym świadczenie, w sytuacji gdy takie osoby znajdują się w potrzebie i istnieje między nimi, a osobami, które miałyby takie świadczenie zapewnić, określony stopień powinowactwa. Chyba każdy z nas spotkał się kiedyś z alimentami zasądzanymi na dzieci, w stosunku do rodziców, ale warto wiedzieć, że istnieje także możliwość zasądzenia alimentów dla rodziców, wobec ich dzieci.

Continue reading

Ciekawostki

3 powody, dla których powinieneś sprawdzić biuro podróży

Published by:

garda-202065_1280

Marzysz o idealnych wakacjach, ale boisz się, że trafisz na nieuczciwego touroperatora. To zupełnie naturalne – według danych Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. łączne zadłużenie biur podróży wpisanych do jego bazy sięgnęło na początku czerwca aż 2,8 mln zł. Co zrobić, żeby nie trafić na taką firmę? Zanim zdecydujesz się na daną ofertę, sprawdź biuro podróży, z którym zamierzasz podpisać umowę. Przeczytaj o najważniejszych korzyściach, jakie z tego wynikają.

  Continue reading